środa, 29 marca 2017

Nie ma przypadków

Jak mawiają, hossa nie kończy się ze starości, tylko z powodu przesady. Każdy cykl ma swoją charakterystykę i co innego jest na fali. Gdybym miał wskazać co jest na fali w tym cyklu to wybrałbym startupy i innowacje. Co drugi student ma swój startup, który dostarczy genialną apkę, która zrewolucjonizuje rynek X i będzie drugim Y. W każdym większym mieście są spotkania startupowców. Prywatni inwestorzy tylko czekają, żeby wyłożyć miliony na dowolny zespół, który jest w stanie złożyć spójne i składne opowiadanie o czekających miliardach. Nawet rząd organizuje startupowe imprezy i obiecuje grube miliardy na wsparcie.

Wyobraźcie sobie, że piją poranną kawy, gdy nagle dostaję telefon od rzadko widywanego znajomego budowlańca. Trochę zdziwiony, odebrałem telefon, ale szybko zdziwienie zmieszało się z rozbawieniem. Ów znajomy poprosił o poradę jak tu się zabrać za zrobienie startupu, bo on ma pomysł na bardzo genialną apkę, tylko nie bardzo zna się na tym całym programowaniu. Miliony czekają. Żeby to chociaż była apka związana z budowlanką. :)

Takich znaków nie można ignorować: niniejszym prognozuję, że w tym roku rozpoczynamy bessę :) Startupy same w sobie chyba nie są w stanie położyć światowej gospodarki, ale od czegoś trzeba zacząć.

3 komentarze:

 1. zanim bessa przyjdzie to banki wszystkich grających na besse ograją. Tak zawsze było. Lepiej trzymać się długich.

  Lucek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że będzie klasycznie: teraz korekta, potem wzrosty do maja. Następnie sell i may, nerwowe lato i porządne spadki na jesieni.

   Usuń
 2. hossa do sierpnia 2018 i nie ma zmiłuj :) z hiperbolą na W20 i mW40 :)

  OdpowiedzUsuń